Povlakovací hmotа barva nebeskа modrá s vynikající konzistencí. Velmi dobře se s ní pracuje, povrch potažených dortů a jiných moučníků má dokonalý vzhled. Hmota je pružná, netrhá se a můžete ji vyválet na velmi tenký plát. Má jemnou vanilkovou chuť.
Povlakovací hmoty Kelmy slouží primárně na potahování dortů, ale můžete s nimi i modelovat. Vymodelované ozdoby nechte delší dobu vyschnout. Hmota je bezlepková.
Hmota bude správně vláčná a hladká, pokud se před použitím v pokojové teplotě přibližně 22° Celsia důkladně propracuje. Nejlépe se rozvaluje mezi potravinářskými fóliemi, na podsypání je ideální použít speciální podsypový cukr, případně bramborový škrob
Níže uvádíme postup pro zpracovaní potahovací/modelovací hmoty:
1) Hmotu je potřeba vždy vyjmout z obalu. Zjištěnost tuhosti stiskem zabaleného sáčku s potahovací hmotou, bohužel není dostačující. Všechny hmoty v obalu působí "ztvrdle".
2) Samotnou hmotu je potřeba zpracovat v rukou hnětením. Podle značky/výrobce konkrétní hmoty se liší i doba hnětení potřebná pro změknutí hmoty. Uvedeme 2 příklady:
- Hmota značky Kelmy - je velmi poddajná hmota, postačí hnětení v řådu desítek vteřin (cca do 1 minuty).
- Hmota značky SmartFlex - je velmi tuhá hmota, je potřeba hníst cca 20 - 25 minut.
- Ostatní hmoty se obvykle pohybují mezi dvěma výše uvedenými
3) Důrazně upozorňujeme, že NENÍ MOŽNÉ pro změknutí hmoty použít vodu, rozehřát ve vodní lázni či v mikrovlnné troubě. Použitím jakéhokoliv z těchto uvedených prostředků dojde ke zničení hmoty!
A csomag a következőket tartalmazza: 250 g
Cukor, glukózszirup, víz, növényi zsír (vízmentes; pálma, kókusz, sheavaj), emulgeálószer (E471), stabilizátorok (E422, E415), szója-lecitin, E551 csomósodásgátló anyag, savanyító
| Allergének | Tej, diófélék, Szója |
| Energiaérték kJ | 1630 kj |
| Energiaérték kcal | 389,5 kcal |
| Zsírok | 3,2 g |
| - ebből telített zsírsavak | 1,6 g |
| Szénhidrátok | 89 g |
| - ebből cukrok | 77 g |
| Fehérje | 0,5 g |
| Szál | 0 g |
| Só | 0,1 g |
Spanyolország
| Színes | Kék |
| Kategóriák: | Jégvarázs - Frozen |
| Tortamáz - kék | |
| Fondant - 250 g | |
| Gyártó | Kelmy |
| EAN | 8436040455456 |
| Termékszám | 1810304 |